Мукачівський дошкільний навчальний заклад №12

 





Календари на любой год - Календарь.Юрец.Ру
Оцініть, будь ласка, сайт ДНЗ. При бажанні прокоментуйте.





Результаты

Як підготувати дитину до щеплення

 

 

Щеплення – це введення до організму послаблених збудників захворювання їх часток. У відповідь на ведення імунна система реагує так як, і на справжню інфекцію, виробляючи в організмі захисні антитіла. Для підтримки необхідного рівня імунітету для кожної вакцини розроблений Календар щеплень, де зазначено вік та кількість доз препарату. Щеплення забезпечують організм захистом від інфекційних захворювань. Рівень захисту залежить від виду щеплення та від стану здоров’я дитини у момент проведення щеплення. Щеплення проводяться тільки після огляду лікаря. Якщо на момент огляду наявні медичні протипоказання,  лікар рекомендує індивідуальні терміни щеплення з врахуванням здоров’я кожної дитини.

Коли підходить час робити планове щеплення, у батьків виникає безліч запитань. Чи вже так і потрібне дитині щеплення? Як перенесе його дитина? Як підготуватися до щеплення? Що робити, якщо стан дитини після щеплення погіршився?

Навіщо потрібно щеплення?

Завдяки щепленню у дитини формується активний імунітет до конкретних інфекційних захворювань. Пасивний імунітет у доношеного новонародженого зберігається у віці до 3-6 місяців у випадку, якщо його мати перехворіла цим захворюванням. У інших випадках організм малюка не в змозі протистояти таким серйозним захворюванням, як кір, краснуха, поліомієлит, гепатит, туберкульоз та інші. А їх наслідки значно серйозніші за можливі ускладнення, що виникають після щеплень. Тому, починаючи з самого раннього дитинства, дитині повинна проводитися вакцинація згідно календарю щеплень.

Побічні реакції при щепленні

Найчастіше діти добре переносять щеплення. Однак у деяких малюків можуть виникнути млявість, сонливість, головний біль, дратівливість, відмова від їжі, набряк тканин у місці введення вакцини. При застосуванні вакцини проти кашлюка, дифтерії та правця, кору, епідемічного паротиту, краснухи можливе підвищення температури.

Як підготувати малюка до щеплення

Здорових дітей не потрібно спеціально готувати до щеплення, потрібно лише прослідкувати, щоб температура тіла була нормальною.

Щоб уникнути загострення алергічних реакцій, вводити нові продукти харчування в раціон матері, яка кормить грудьми, та малюка або заміняти суміш потрібно не пізніше ніж за тиждень до щеплення або не раніше ніж через 7-10 днів після нього.

Про схильність дитини до алергічних реакції (діатез та інші) потрібно повідомити лікаря, який призначить антигістамінний препарат. Його потрібно приймати протягом двох днів до та після щеплення.

Після щеплення

Після повернення додому та на ніч дайте дитині дозу жарознижуючого препарату. Це дозволить уникнути неприємних реакцій, що можуть виникнути в перші часи після щеплення.

У разі підвищення температури більше 38,5`С ( а у дітей, які схильні до судом, цей поріг не повинен перевищувати 37,6 `С) необхідно продовжувати застосування жарознижуючих засобів. Якщо висока температура зберігається й після прийому препаратів або з`явилися інші порушення у самопочутті дитини, слід викликати лікаря.

Якщо температури немає, то дитину можна купати у звичному режимі. Якщо була зроблена проба  Манту, то коли купаєте дитину, намагайтеся, щоб вода не попадала на місце проби.